„Only Time Can Tell Bitcoin and Ethereum „Killer“, Here is what Investors should watch out for From Now“.

Analitycy podkreślili również rosnące zainteresowanie różnymi podsektorami w ramach ekosystemu ETH.

Pierwsza i największa kryptokur waluta, Bitcoin (BTC), bez wątpienia wzbudziła zainteresowanie inwestorów kryptokur walutami. Postrzeganie Bitcoinu przez opinię publiczną zmieniło się diametralnie od poprzedniego roku. Od rekordowego napływu do produktów Grayscale, poprawki Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Guggenheima do wejścia Wall Street do kryptociągu, lista jest dość niekończąca się.

Prezes Blackrock, Larry Fink, stwierdził: „Bitcoin przykuł uwagę i wyobraźnię wielu ludzi. Wciąż niesprawdzony, całkiem mały w porównaniu z innymi rynkami.“

Dane Google Trends ostatnio wskazują, że wyszukiwanie terminu „Bitcoin“ osiągnął 2020 r. wysoki w momencie jego cena wzrosła powyżej 19.000 dolarów.

Wyszukiwanie Bitcoina przez Google osiągnęło wysoki poziom w 2020 roku. Dzięki uprzejmości: Google Trends
Nie tylko Bitcoin, druga co do wielkości kryptokryptokryptokryta przez market cap, Ethereum (ETH) również zaczął przykuwać większą uwagę. Grayscale niedawno zauważył, że jego Ethereum Trust również zauważył gwałtowny wzrost napływu netto. Stwierdził on, że w trzecim kwartale 2020 roku tygodniowe napływy do Grayscale Ethereum Trust wynosiły średnio 15,6 mln dolarów. Może to sugerować rosnącą atrakcyjność tego dobra poza środowiskiem deweloperskim.

Analitycy podkreślili również rosnące zainteresowanie różnymi podsektorami w ramach ekosystemu ETH. Współzałożyciel Mythos Capital, Ryan Sean Adams, zauważył, że 1% całej podaży ETH jest obecnie zamknięta w obligacjach ETH, co wskazuje, że wiele osób poszukuje zaangażowania w gospodarkę Ethereum.

Nie jest to dalekosiężne, ponieważ instrumenty pochodne nadal dają Bitcoinowi i Ethereum ogromną przewagę konkurencyjną dla pieniędzy proinwestorów. Dlatego też prawdopodobieństwo, że Bitcoin i Ethereum zostaną wyprzedzone przez „zabójczy“ łańcuch blokowy zmniejsza się w miarę upływu czasu.

Oprócz dominacji na rynkach instrumentów pochodnych, Bitcoin Evolution i Ethereum, które mają 97% udziału w Grayscale Investment, mogą również wspierać tę narrację.

BTC/USD Daily Chart
Bitcoin handluje po $19,050, Ethereum po $592 w momencie pisania.

Oto na co inwestorzy powinni zwracać uwagę od teraz

Bitcoin i Ethereum mogą przykuwać uwagę, analityk podpowiada, na co inwestorzy powinni zwracać uwagę przy kryptokursach, trendach rynkowych w miarę upływu czasu:

Life Expectancy i Network Effect: W 2017 roku, oczy były na niektórych konkurentów łańcuchów blokowych być Bitcoin i Ethereum „zabójcą“ na podstawie ich przepustowości lub innych czynników uważanych za przewagę.

Czas pokazał inaczej, że efekt sieciowy i długość życia nie mogą zostać unieważnione. Średnia długość życia niektórych technologii została powiązana z ich wiekiem, który jest proporcjonalny do ich przetrwania i tego, jak długo można przewidzieć ich istnienie. Jeśli to prawda, może to oznaczać, że im dłużej kryptokur waluta pozostaje w pierwszej dziesiątce, tym większe są szanse na jej znaczenie trzy lata później.

Twarde widelce i Kod-Klony Bazowe: Kolejną rzeczą, na którą inwestorzy powinni zwracać uwagę są twarde widelce i klony baz kodowych. Kiedy w 2017 roku wprowadzono na rynek Bitcoin Cash, Bitcoin Gold (BTG), Ethereum Classic i Dash widelce lub klony bazujące na kodach. Początkowo kwitły, ale spojrzenie na ich obecną cenę i rynkową czapkę wskazuje, że ten pozorny sukces był fasadą.

Całkowita podaż monet i kurs emisji kryptokurcji: Zostały one powiązane z ceną aktywów kryptońskich. Waluty kryptońskie o wysokiej emisji mogą mieć trudności z nadrobieniem zaległości cenowych. XRP, Chainlink (LINK), Polkadot (DOT), Stellar (XLM), Tron (TRX) i Tezos (XTZ) należą do tej kategorii.

Mimo że aktywa te mogą mieć wiele przekonujących przypadków zastosowania i imponujących partnerstw, ich ogromna podaż monet może utrudnić ostre, wzrostowe ruchy cen.

Sektory kryptograficzne wykazują zwiększone zainteresowanie: Sądząc po wzroście liczby przypadków wykorzystania w 2020 r., do sektorów, które prawdopodobnie odnotują wzrost zainteresowania, należą wyrocznie, połączenia międzysystemowe, zdecentralizowane żetony walutowe, kredyty pozabudżetowe oraz zapewnienie płynności.