Plustoken Scam wysyła swoje ostatnie Bitcoins (BTC) do Mikserów. Czy Top Exchanges je zaakceptuje?

Analitycy z OXT Research, znani z dokładnych badań nad oszustwami kryptograficznymi, ujawnili, że ostatni z Bitcoinsów Plustokena (BTC) wszedł do serwisów typu coinjoin
zdjęcie artykułu

Następny przystanek wymiany?
Czy to nadal wpływa na cenę Bitcoinu (BTC)?
Plustoken jest najbardziej udanym i niesławnym systemem Ponzi w historii kryptokur walut. Był on aktywny w Chinach i Korei Południowej i upadł w 2019 roku, kiedy to skradziono 3B dolarów z pieniędzy inwestorów. Zazwyczaj sprzedaż aktywów Plustoken powoduje ogromną presję na cenę Bitcoin (BTC).

Następny przystanek wymiany?
Jak ujawnił OXT Research (aka @ErgoBTC), kolejna ogromna część Bitcoin Evolution, które należą do inwestorów Plustoken, została przeniesiona do mikserów. Podejrzane transakcje zostały zarejestrowane przez automatyczną usługę Whale Alert Onchain.

Oszuści przenieśli około 22.000 Bitcoinsów (BTC), czyli ponad 202 miliony dolarów. Plustoken wykorzystuje usługi łączenia monet lub miksery Bitcoinów (BTC), aby zatuszować historię transakcji ich żetonów. Z kolei to zatarcie jest konieczne, aby uniknąć czeków KYC/AML przy wymianie najlepszych kryptokryształów walut.

Często aktywa skradzione łatwowiernemu inwestorowi są sprzedawane za pośrednictwem out-the-counter desks (OTC), ale platformy wymiany krypto walutowej mogą również służyć jako instrumenty masowej sprzedaży.

OXT Research podkreślił, że proces sprzedaży za pośrednictwem giełd został wznowiony w maju 2020 r. Wygląda na to, że oszuści uważają, że ceny Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) powróciły do normy po Czarnym Czwartku i są zainteresowani ponowną sprzedażą:

Dystrybucja na giełdy poszła w przerwie od połowy marca do początku maja. Od tego czasu przepływy na giełdach wynosiły średnio od ~300 do 500 BTC/dzień.

Czy nadal wpływa to na cenę Bitcoinu (BTC)?

Społeczność analityczna nie jest zgodna co do faktycznej roli sprzedaży Plustokenów w dynamice cen Bitcoinów (BTC). Travis Kling, najwyższej klasy inwestor, zarządzający funduszem kryptocurrency i założyciel Ikigai Asset Management, przyznaje, że od czasu jego upadku Plustoken znacząco wpływa na rynki kryptograficzne.

Skrytykował także giełdy kryptograficzne Huobi i OKEx za nieznajomość ruchów monet.

Jednakże, anonimowy handlowiec krypto i analityk PlanB, którego zwolennicy Twittera wcześniej twierdzili, że działalność Plustoken był głównym niedźwiedzi katalizatorem rynku, sugeruje, że nie przecenia tego wpływu.

On podkreśla, że sytuacja na rynku jest znacznie silniejszym czynnikiem w Bitcoin (BTC) cena upmoves ad downmoves niż Plustoken.